Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym na warsztaty „Wielkanocne ozdoby”
wtorek, 05.04.2022
Przejdź do wpisu Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym na  warsztaty „Wielkanocne ozdoby”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym do udziału w warsztatach integracyjnych pt. „ Wielkanocne Ozdoby”.

Warsztaty odbędą się 7 kwietnia 2022 r. o godz. 15:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, przy ul. Szpitalnej 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Na warsztaty zapraszamy wszystkie osoby, które myślą o tym, aby zostać rodziną zastępczą lub wolontariuszem wpierającym wychowanków pieczy zastępczej np. jako korepetytor oraz wszystkie osoby, które chcą pomagać dzieciom mającym za sobą trudne doświadczenia.

W trakcie trwania warsztatów, do Państwa dyspozycji będą pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej oraz koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, którzy wyjaśnią m.in. czym jest rodzicielstwo zastępcze, kto i w jaki sposób może pełnić funkcję rodziny zastępczej, na jakie wsparcie można liczyć ze strony służb odpowiedzialnych za pieczę zastępczą. Spotkanie będzie również okazją do uzyskania informacji w jaki sposób możemy wspierać dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w rodzinach naturalnych. Ponadto warsztaty będą mieć wymiar integracyjny, będzie można spotkać się, porozmawiać z osobami już pełniącymi funkcję rodziny zastępczej na terenie Powiatu Dąbrowskiego.

Warsztaty integracyjne organizowane są w ramach promocji rodzinnej pieczy zastępczej, z myślą o potencjalnych kandydatach na rodziny zastępcze, osoby które chciałyby oddać dzieciom swój czas i serce

Więcej informacji pod numerem telefonu: (14) 642-14-15.

Dziewczynka trzymajaca mały domek na wyciągniętych przed siebie rękach