Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
poniedziałek, 20.02.2023
Przejdź do wpisu Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskie informuje w dniach od 20 do 26 lutego 2023 roku obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

To ogólnopolska kampania, w czasie której każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów i organizacji pozarządowych w całym kraju.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej i działający przy jednostce Punkt Interwencji Kryzysowej, jak co roku włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizując na terenie Powiatu Dąbrowskiego wsparcie dla osób potrzebujących wsparcia.

Punkt Interwencji Kryzysowej (PIK) udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej, środowiskowej, prawnej oraz z zakresu pracy socjalnej – osobom i rodzinom będącym ofiarami przemocy, innych przestępstw lub znajdującym się w innej sytuacji kryzysowej. Celem działalności PIK-u jest zapobieżenie powstawaniu lub pogłębianiu się dysfunkcji osób lub rodzin będących w kryzysie, a ostatecznie przywrócenie osobie/rodzinie możliwości samodzielnego zmagania się i przezwyciężenia sytuacji trudnej. Działalność Punktu stanowi próbę integracji działań dotyczących trzech obszarów problemowych: przeciwdziałania przemocy domowej, interwencji kryzysowej oraz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. 

Specjaliści zatrudnieni w Punkcie czekają na osoby, w których życiu wydarzyło się coś, co zaburzyło dotychczasowy ład i porządek.  

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ul. Szpitalna 1, 33-200 Dąbrowa Tarnowska, pokój 22, w godzinach 8.00-15.30, tel. 14 642 44 15 w celu ustalenia wizyty u danego specjalisty (psycholog, prawnik, pedagog, specjalista pracy socjalnej).

Jednocześnie informujemy, iż Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Tarnowie również prowadzi dyżur w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Wykaz dyżurów znajduje się w LINKU obok ->  DYŻURY TOIK.

Zapraszamy.