Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
wtorek, 22.02.2022
Przejdź do wpisu Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 21 do 25 lutego 2021 roku obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To ogólnopolska kampania, w czasie której każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów i organizacji pozarządowych w całym kraju.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa tych poszkodowanych. Wiąże się także z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku.

Ministerstwo Sprawiedliwości stale monitoruje sytuację osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmuje działania na rzecz poprawy ich położenia. Organizatorzy tygodnia pomocy chcą umożliwić osobom pokrzywdzonym znalezienie profesjonalnego i adekwatnego wsparcia, a w rezultacie – zmianę sytuacji życiowej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej i działający przy jednostce Punkt Interwencji Kryzysowej, jak co roku włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizując na terenie Powiatu Dąbrowskiego wsparcie dla osób potrzebujących wsparcia.

Z uwagi na sytuacje epidemiologiczną wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego celem ustalenia terminu specjalistycznej porady.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i  Punktu Interwencji Kryzysowej – ul. Szpitalna 1, 33-200 Dąbrowa Tarnowska, pokój 22, w godzinach 8.00-15.30, tel. 14 642 44 15

Zapraszamy.