Mikołaj w pieczy zastępczej
poniedziałek, 06.12.2021
Przejdź do wpisu Mikołaj w pieczy zastępczej

       „Przez zamieci, śniegi srogie, przyszedł nasz Mikołaj drogi”

/ks. Marian/

Naszedł ten czas w ciągu roku, gdy, Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. W tym roku dla wychowanków rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej z terenu Powiatu Dąbrowskiego, nad którymi pieczę sprawuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej, Święty Mikołaj przygotował nie tylko paczki pełne niespodzianek, ale również zorganizował dla nich dzień pełen wrażeń.  Dzieci i młodzież, wraz ze swoimi opiekunami zostali zaproszeni do Centrum Sportów Konnych Odporyszów, prowadzonego przez Stowarzyszenie Siemacha, gdzie wszyscy chętni mogli skorzystać z takich atrakcji jak jazda konna, przejażdżka bryczką czy udział w warsztatach plastycznych. Po obiedzie, kiedy wszyscy już się rozgrzali i ochłonęli po atrakcjach, wozem zaprzężonym w konie przyjechał Święty Mikołaj, któremu towarzyszyli pomocnicy, w rolę których wcieli się Starosta Powiatu Dąbrowskiego – Lesław Wieczorek, Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego – Krzysztof Bryk Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego – Anna Mikos oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej – Agnieszka Anioł – Głuszek.

Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku i wszyscy otrzymali prezenty, wśród których znalazły się między innymi słodycze, maskotki, kosmetyki, koce. Prezenty jednak nie były ostatnią niespodzianką od Świętego Mikołaja. Gdy już każdy otrzymał prezent, na który bez wątpienia zasługiwał, Święty Mikołaj zaprosił wszystkich na seans filmowy w kinie z dużym ekranem, nowoczesnym projektorem 4K, dźwiękiem przestrzennym w systemie Dolby 7.1 oraz klimatyzacją  i oświetleniem scenicznym.

Na zakończenie, tego pięknego dnia, pełnego radości i wzruszeń, zarówno Święty Mikołaj jak i jego pomocnicy zostali obdarowani przepięknymi stroikami świątecznymi wykonanymi przez wychowanków Jednostki Wspierającej Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

zobacz galerię