MAŁOPOLSKIE DNI RODZINY
poniedziałek, 13.05.2019
Przejdź do wpisu MAŁOPOLSKIE DNI RODZINY

Bezpłatne zwiedzanie muzeów, przejazdy Kolejami Małopolskimi oraz pikniki rodzinne z koncertami, warsztatami i zabawami plenerowymi dla dużych i małych – to atrakcje, które przygotowano specjalnie dla małopolskich rodzin. Serdecznie zapraszamy na Małopolskie Dni Rodziny, które wystartują w niedzielę 12 maja i zakończą się w środę 22 maja. W wydarzeniach w ramach MDR, które zostały objęte patronatem wicepremier Beaty Szydło, wezmą udział członkowie Zarządu Województwa Małopolskiego, m.in. Tomasz Urynowicz i Anna Pieczarka.

550x310

W tym roku Małopolskie Dni Rodziny rozpoczną się piknikami, które odbędą się 12 maja w godz. 11.00 – 17.00 w czterech miejscach: Parku Jordana w Krakowie, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu oraz Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie. Tematem przewodnim wszystkich pikników będzie szeroko rozumiana ekologia.

W ramach największego z pikników, na polanie w krakowskim Parku Jordana stanie scena, a wokół niej namioty wystawowe, w których będą odbywać się warsztaty tematyczne i zabawy. W programie m.in. malowanie twarzy, dogoterapia, możliwość obejrzenia pokazowego ula oraz darmowa wata cukrowa i popcorn.

„Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Wygiełzowie. Na małopolskie rodziny czeka mnóstwo atrakcji! Dzięki temu zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy pikników będą mogli aktywnie i ciekawie spędzić czas ze swoimi najbliższymi” – mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa.

W ramach wydarzenia 19.05 w całym województwie jest planowany dzień otwarty małopolskich instytucji kultury. MDR zakończy się konferencją dotyczącą rodzicielstwa zastępczego, która odbędzie się 22 maja w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

To trzecia edycja Małopolskich Dni Rodziny. Piknik w Parku Jordana w Krakowie odbędzie się po raz drugi. W trzech pozostałych lokalizacjach wspólne zabawy będą prowadzone po raz pierwszy.

Warto podkreślić, że Małopolskie Dni Rodziny to nie jedyna inicjatywa skierowana do rodzin z regionu. Władze województwa dokładają starań, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodych rodziców, którzy chcą połączyć życie zawodowe i rodzinne. Odpowiedzią na ich potrzeby jest m.in. projekt Małopolska Niania.

„Projekt Małopolska Niania jest skierowany do osób chcących wrócić do pracy po urlopie rodzicielskim. Zatrudnienie niani to wydatek, na który nie każda rodzina może sobie pozwolić. Dlatego wspieramy młodych rodziców, zapewniając ich dzieciom godną zaufania opiekę. Aktualnie trwa nabór do drugiej edycji projektu” – wyjaśnia Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani wicepremier Beata Szydło.

źródło:http://www.rops.krakow.pl/aktualnosc/mnostwo-atrakcji-dla-duzych-i-malych-malopolskie-dni-rodziny-coraz-blizej-1843.html