Kontakt z PCPR
środa, 22.04.2020
Przejdź do wpisu Kontakt z PCPR

W związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki, od dziś (22 kwietnia br.) wszystkie urzędy w kraju wdrażają nowe uregulowania w obsłudze administracji publicznej i  samorządowej, mające na celu „niezbędną obsługę” mieszkańców. Wprowadzany etap zmian dotyczy w szczególności zakresu działań z takich obszarów jak rejestracja stanu cywilnego, pomoc społeczna, świadczenie usług komunalnych, ewidencja i wydawanie dowodów osobistych, wydawanie prawa jazdy i dowodów rejestracyjnych oraz świadczenie pomocy przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku epidemii koronawirusa.

     Stosując się do wprowadzanych zaleceń, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej i Powiatowy Zespół ds.Orzekania o Niepełnosprawności, przy ścisłym przestrzeganiu zasad higieny oraz środków bezpieczeństwa takich jak obowiązek stosowania maseczek i rękawiczek, uruchomiło przyjmowanie stron i zachęca mieszkańców do bezpośredniego kontaktu jedynie w niezbędnych sytuacjach.

      Każdy mieszkaniec Powiatu Dąbrowskiego, decydujący się na osobiste załatwienie sprawy w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, jest zobowiązany do telefonicznej rejestracji terminu i jedynie w wyznaczonej dla niego godzinie będzie mógł być obsłużony przez wskazanych pracowników PCPR/PZON Telefoniczna rejestracja jest obowiązkowa i ma na celu uniknięcie jednoczesnych bezpośrednich kontaktów większej liczby mieszkańców.

     Przypominamy jednocześnie, iż wprowadzana dziś bezpośrednia obsługa stron dotyczy jedynie niezbędnych spraw; preferowanym dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców sposobem kontaktu pozostają konsultacje telefoniczne, korespondencja elektroniczna i tradycyjna.

     Nadal przy boczny wejściu do budynku przy ul.Szpitalnej1 (od strony sklepu Groszek) , ustawiona jest skrzynka pocztowa, do której można wrzucać kompletne dokumenty i wnioski.

     Numer telefonu pod którym prowadzona jest rejestracja bezpośredniej obsługi stron w siedzibie :

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  (14) 642-44-15

     Powiatowy Zespół ds.Orzekania o Niepełnosprawności (14) 694-09-08