JESTEŚMY, ABY CI POMÓC- specjalistyczna pomoc w Punkcie Interwencji Kryzysowej
piątek, 08.10.2021
Przejdź do wpisu JESTEŚMY, ABY CI POMÓC- specjalistyczna pomoc w Punkcie Interwencji Kryzysowej

Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił jednorazowe lub powtarzające się działanie przeciw członkowi rodziny, naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody. Przemoc jest również przestępstwem, które podlega karze.

Co możesz zrobić, kiedy doświadczasz lub jesteś świadkiem przemocy?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie jest zgłoszenie tego faktu i skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy dzięki swojej profesjonalnej wiedzy
i doświadczeniu pomogą znaleźć najskuteczniejszy sposób na przywrócenie spokoju i bezpieczeństwa w rodzinie.

Takim miejscem na terenie Powiatu Dąbrowskiego jest Punkt Interwencji Kryzysowej w Dąbrowie Tarnowskiej (PIK), który udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej, prawnej, rodzinnej i pracy socjalnej – osobom i rodzinom będącym ofiarami przemocy lub znajdującym się w innej sytuacji kryzysowej. Celem działalności PIK-u jest zapobieganie   powstawaniu lub pogłębianiu się dysfunkcji u osób lub rodzin będących w kryzysie, a ostatecznie przywrócenie osobie/rodzinie możliwości samodzielnego zmagania się i przezwyciężenia sytuacji trudnej.

Specjaliści zatrudnieni w Punkcie czekają na osoby, w których życiu wydarzyło się coś, co zaburzyło dotychczasowy ład i porządek, które potrzebują wsparcia, aby na nowo zacząć prawidłowo funkcjonować w życiu rodzinny, miejscu pracy i społeczeństwie.

 

Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie lub jesteś jej świadkiem PRZERWIJ MILCZENIE i zgłoś się do specjalistów, którzy potrafią Ci pomóc.

NIE POZWÓL NA PRZEMOC, specjaliści w Punkcie Interwencji Kryzysowej czekają, aby Ci pomóc, uwierz, że masz siły, aby zmienić swoje życie.

 

Punkt Interwencji Kryzysowej

Ul. Szpitalna 1

33-200 Dąbrowa Tarnowska

tel. 14 641-02-05 (w godzinach pracy specjalistów)

14 642 44 15 lub 501 128 833

zobacz galerię