Jak przetrwać kwarantannę?
środa, 25.03.2020
Przejdź do wpisu Jak przetrwać kwarantannę?

Z powodu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, wśród społeczeństwa pojawiają się wszelkiego rodzaju lęki i trudne myśli. Gdy wszyscy powinniśmy podporządkować się zaleceniom i zostać w domu, człowiek zaczynać odczuwać frustrację i samotność. Ograniczone kontakty z ludźmi zaczynają negatywnie wpływać na stan psychiczny wszystkich, zarówno tych odbywających dobrowolną kwarantannę jak i tych, którzy zostali poddani kwarantannie przymusowej. Ponadto na pogorszenie stanu psychicznego każdego człowieka nie bez znaczenia jest, jak najbardziej naturalny, lęk przed zarażeniem.

Aby pomóc w tym trudnym czasie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, oferuje wsparcie psychologiczne, psychologów zatrudnionych w Punkcie Interwencji Kryzysowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało dla wszystkich tych, którzy nie umieją odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości, cykl filmów, które pomagają znaleźć odpowiedź na pytanie „Jak sobie radzić z niepokojem?”, „Jak przetrwać kwarantannę?” i „Co dobrego może przynieść kwarantanna?”.

W pierwszym z filmów psycholog radzi jak poradzić sobie z tą trudną sytuacją i lekiem, który może wynikać z tego, że nasze życie bardzo się teraz zmieniło.